Czy filtracja wody jest konieczna?

Jaki filtr do wody kupić
Jaki filtr do wody kupić?
Czerwiec 17, 2018
Czy warto kupować dzbanek filtrujący
Czy warto kupować dzbanek filtrujący?
Czerwiec 19, 2018
Pokaż wszystkie

Czy filtracja wody jest konieczna?

Czy filtracja wody jest konieczna

Dobra woda to przede wszystkim zdrowa woda. Która pozbawiona jest bakterii, zanieczyszczeń oraz szkodliwych związków chemicznych. Woda powinna napędzać nasz organizm, a nie wpływać na niego niekorzystnie. Wody dostępne min. na sklepowych półkach są wydobywane prosto ze źródeł. To właśnie takie wody są najbardziej cenionymi; czyste, przefiltrowane i smaczne.

Woda filtrowana vs woda butelkowa

Co warto podkreślić woda butelkowana również podlega procesom filtracji. W związku z tym nie odbiega ona jakością od wody kranowej przefiltrowanej przez dzbanki filtrujące. Korzystając z takiego rozwiązania oszczędzamy pieniądze, a także dodatkowo wspieramy ochronę środowiska. Pozbywamy się tym samym plastikowych butelek, których rozkład może trwać nawet 1000 lat. Woda kranowa mimo dopuszczenia jej do spożycia, może zawierać szkodliwe mikroelementy. W wyniku czego coraz więcej osób decyduje się na filtrowanie wody kranowej lub kupowanie wody butelkowanej.

Czy filtracja wody jest konieczna?

Dzięki filtrowaniu wody kranowej poprzez dzbanki filtrujące polskiego producenta Dafi, gwarantujemy sobie smaczną i czystą wodę. Wolną od składników szkodliwych. Dzięki filtracji wody, usuwamy z niej szkodliwe mikroelementy powstałe min. w wyniku korodujących rur. Dodatkowo skutecznie poprawiamy jej smak, ogólny wygląd i zapach, dzięki czemu przygotowane z niej potrawy są smaczniejsze i intensywniejsze w barwach. Taki proces redukuję także zawarte w wodzie pestycydy oraz usuwa szkodliwe zanieczyszczenia takie jak piasek czy rdza. Doskonale wpływa na żywotność czajnika, gdyż nie osadza się w nim osad ani kamień, który jest naturalnym skutkiem działania zawartej w wodzie soli. Filtrowanie wody poprzez dzbanki filtrujące jest niezwykle proste oraz eliminuje z jej składu takie pierwiastki jak ołów, miedz i chlor pozostawiając ją bezpieczniejszą i smaczniejszą. Aby więc moc cieszyć się zdrową wodą bez konieczności kupowania wody butelkowanej, filtracja wody jest konieczna.

Więcej o filtrowaniu wody można przeczytać na stronie producenta Dafi – https://dafi.pl/faq/