Jak działa dzbanek filtrujący?

Czy warto kupować dzbanek filtrujący
Czy warto kupować dzbanek filtrujący?
Czerwiec 19, 2018
Jakie korzyści wynikają z picia wody
Jakie korzyści wynikają z picia wody
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Jak działa dzbanek filtrujący?

Jak działa dzbanek filtrujący

Dobrej jakości woda to coś, czego pożądamy w każdym domu. Aby sobie ją zapewnić, mimo posiadania twardej wody w kranie, warto skorzystać z pomocy dzbanka filtrującego. To doskonałe wyposażenie każdej kuchni, które przyda się praktycznie zawsze, gdy potrzebna nam będzie woda zdatna do picia. Twarda woda nie tylko może szkodzić zdrowiu, ale jest także zdecydowanie mniej smaczna. Zdradza ją także nieprzyjemny zapach, który, podobnie jak inne jej wady, zostanie zneutralizowany w wyniku procesu filtracji.

Na czym polega działanie dzbanka filtrującego?

Dzbanek filtrujący cenionej polskiej marki Dafi składa się z trzech części: zbiornika z wodą przeznaczoną do filtracji, gniazda filtra oraz większego pojemnika, na wodę już przefiltrowaną. Sekretem działania dzbanka jest oczywiście wymienny wkład filtrujący. To on przepuszcza wodę z jednego zbiornika do drugiego, pozbawiając jej kamienia, chloru, rdzy, a także wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych. Dzięki węglowi aktywowanemu, z filtrowanej cieczy zostaje usunięty chlor, a także wszelkie substancje, które wpływają na zmianę smaku i składu wody.

Dafi proponuje dziewięć różnych modeli swoich dzbanków filtrujących. Wśród nich znajduje się również elegancka wersja szklana, Crystal, mieszcząca w sobie 2 litry wody, idealna na domowe przyjęcia i inne uroczystości. Można też zdecydować się na modele bardziej standardowe, takie jak Atria czy Atri, charakteryzujące się niewielką wagą i poręcznością. Dzbanki filtrujące marki Dafi mogą pomieścić w sobie od 2 do 4 litrów wody.

Jak najlepiej korzystać z dzbanka filtrującego?

Aby dzbanek filtrujący działał w pełni sprawnie, nim jeszcze włożymy nowy filtr, należy umyć wszystkie elementy dzbanka ciepłą wodą z detergentem o delikatnym działaniu. Filtr powinniśmy umieścić w zbiorniku dzbanka na wodę przeznaczoną do filtracji i ostrożnie go docisnąć, by dobrze się ułożył. Warto też pamiętać, by przed pierwszym użyciem dzbanka, dwukrotnie przepuścić wodę przez filtr bez jej spożywania.