Jaką wodę filtrować w dzbankach?

Jaki filtr do wody kupić
Jaki filtr do wody kupić?
Czerwiec 17, 2018
Pokaż wszystkie

Jaką wodę filtrować w dzbankach?

Jaką wodę filtrować w dzbankach

Z wody kranowej korzystamy każdego dnia. Używamy jej do gotowania i mycia. Warto jednak pamiętać, że woda, którą chcemy spożywać, powinna być wcześniej przefiltrowana. Dzięki temu można zyskać pewność, że pita przez nas woda jest oczyszczona z cząsteczek mechanicznych i chloru. Woda, przepuszczona przez dzbanek z filtrem smakuje też i pachnie znacznie lepiej. Co jednak warto wiedzieć o wodzie, którą filtrujemy na co dzień?

Jak filtrować twardą wodę?

Niestety, w wielu mieszkaniach i domach jest spory problem z nadmierną twardością wody. W takich przypadkach bardzo często dochodzi do uszkodzenia rozmaitych sprzętów AGD, które mają regularny kontakt z nieodkamienianą wodą. Codzienne używanie dzbanków filtrujących oferowanych przez polskiego producenta Dafi to najprostszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Jeśli woda jest szczególnie twarda, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wymiennego filtru AGD+. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, umożliwia on kompleksową ochronę sprzętów, takich jak ekspres do kawy czy czajnik.

Innym sposobem na twardą wodę jest filtr Standard. Ten filtr posiada nieco bardziej uniwersalne zastosowanie. Będzie idealnym rozwiązaniem dla dużych rodzin, w których woda jest potrzebna przez cały czas. Za jego sprawą usunięta zostanie także większość obecnego w wodzie chloru, co znacznie poprawi jej zapach i smak. Dzięki niemu również pozbędziemy się kamienia osiadającego na sprzętach AGD

Jak filtrować miękką wodę?

Warto pamiętać, że każda woda pochodząca z kranu powinna być regularnie filtrowana za pomocą dzbanka filtrującego Dafi jeśli nie posiadamy w domu bardziej zaawansowanych filtrów na swojej instalacji. Niektóre osoby mogą być wrażliwsze na smak oraz zapach nawet miękkiej wody. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by usunąć chlorowany posmak wody oraz nieprzyjemny zapach, sięgając po odpowiedni filtr. Do miękkiej wody najlepiej stosować filtr Dafi Mg+. Jest on idealny do oczyszczania, jednak zmiękcza wodę delikatniej niż w przypadku filtrów typu Standard. Ponadto, filtr Dafi Mg+ wzbogaca również wodę o cenne jony magnezu.