Jaki filtr do wody kupić?

Jaką wodę filtrować w dzbankach
Jaką wodę filtrować w dzbankach?
Czerwiec 16, 2018
Czy filtracja wody jest konieczna
Czy filtracja wody jest konieczna?
Czerwiec 18, 2018
Pokaż wszystkie

Jaki filtr do wody kupić?

Jaki filtr do wody kupić

Filtry do wody to niepozorny element, który pozwala na sprawne oczyszczenie wody kranowej. Wykorzystuje się go, by uzdatnić wodę do spożycia bądź zadbać o jej jakość, gdyż w wyniku korodujących rur, może dostawać się do nich szkodliwa ilość żelaza. Ich wykorzystywanie wpływa także na poprawę smaku wody i zapobiega osadzaniu się kamienia na urządzeniach AGD wykorzystywanych w kuchni. Proste technologie, na jakich opierają się tego rodzaju filtry, umożliwiają szybki i nieskomplikowany proces oczyszczania wody.

Rodzaje filtrów do wody

Najprostsze z filtrów do wody, to te które znajdują się w dzbankach filtrujących. To one też najczęściej goszczą w naszych kuchniach. Są one przeznaczone do filtrowania wody pitnej. Opierają się one na działaniu węgla aktywowanego, który likwiduje chlor oraz wszelkie jego pochodne znajdujące się w wodzie. Co więcej, ma on także wpływ na poprawę smaku i zapachu wody pochodzącej z kranu.

Innym rodzajem filtrów do wody są filtry przepływowe. Montuje się je w sieci hydraulicznej, bezpośrednio na rurze, która doprowadza wodę – albo w pionie, albo w poziomie. Nadają się one zarówno do domów, jak i do mieszkań. Co ważne, w momencie, gdy filtr się zużyje, wymiany wymaga jedynie konkretny element zestawu doczyszczającego. Aby filtry przepływowe mogły osiągać jak najlepsze efekty, powinniśmy je zamontować blisko zmywarki, pralki czy zlewu.

Które filtry do wody warto wybrać?

Dafi, jeden z wiodących polskich producentów dzbanków do filtrowania wody, daje swoim klientom spory wybór filtrów do wody. W swojej ofercie posiada cztery różne rodzaje filtrów dzbankowych. Podstawowy, czyli filtr Standard, zapewnia uniwersalną ochronę, która pozwala na usuwanie metali ciężkich dzięki żywicy jonowej. Jeśli natomiast zależy nam na bezpieczeństwie kuchennych sprzętów AGD, dobrze zdecydować się na filtr AGD+. Dla wszystkich, którzy chcieliby zdobyć doskonały zamiennik wody butelkowej, polecany jest natomiast filtr Mg+ wzbogacany magnezem (pierwiastek ten polepsza walory smakowe wody). Gdyby natomiast zależało nam na wodzie zmineralizowanej, warto skorzystać z  filtra Ph+.

Dafi oferuje również filtry przepływowe. Podstawą jest tutaj filtr mechaniczny – polipropylenowy. Warto uzupełniać jego działanie dodatkowym filtrem. Doskonałym wyborem będzie filtr z węglem aktywnym, który usuwa z wody chlor, filtr z żywicą jonowymienną chroniący sprzęty AGD przed osadem lub też filtr azotanowy, usuwający azotany z wody pitnej.