Ranking pojemników próżniowych

Jakie korzyści wynikają z picia wody
Jakie korzyści wynikają z picia wody
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Ranking pojemników próżniowych

Jeśli chcemy, aby różnego rodzaju produkty spożywcze, bądź też przygotowane uprzednio dania zatrzymały na dłużej swoją świeżość, wystarczy, że zdecydujemy się na zakup pojemników próżniowych. Możemy z nich przechowywać zarazem mięsa, a także owoce oraz warzywa. Tego rodzaju pojemniki będą przydatne praktycznie każdej kuchni. Możemy spotkać się z różnego rodzaju rankingami pojemników próżniowych, lecz tak naprawdę to od nas zależy, jaki pojemnik będzie odpowiedni. Warto jednak dodać, że najważniejsze na co trzeba zwrócić uwagę, to rozmiar takiego pojemnika.

Pojemności pojemników

Firma Dafi posiada pojemniki próżniowe które są dostępne w następujących pojemnościach:

– 0,5 litra – jest to doskonały pojemnik do przechowywania: herbaty, suszonych i świeżych owoców, czosnku.

– 1,3 litra – pojemnik ten idealnie nada się do przechowywania kawy, herbaty, makaronu, płatków śniadaniowych, suszonych owoców. Oprócz tego, zatrzymuje on również na dłużej smak świeżo przygotowanych koktajli.

– 1,5 litra – pojemnik ten będzie idealny na pieczywo, wędliny, owoce i warzywa, jak również sery. Zwróćmy uwagę, że zamknięte w tym pojemniku kanapki możemy wygodnie przenieść do pracy bądź też szkoły, jak również przechować w lodówce.

– 2,7 litra – to pojemnik, który przyspiesza, a także ułatwia marynowanie mięs i ryb. Jego szczelne zamknięcie daje możliwość zachować świeżość między innymi pieczeni, pierogów, ciast.

Zalety pojemników próżniowych

Pojemniki próżniowe dają możliwość zachowania świeżości dla znajdującej się w nich żywności. Żywność umieszczona w pojemnikach pozostanie od 3 do 5 razy dłużej świeża, a dodatkowo, nie jest narażona na wilgoć bądź też rozwój bakterii tlenowych. Poza tym, przez szczelne zamknięcie możemy zachować zarówno smak, a także aromat umieszczonych w pojemnikach produktów. Co więcej, zapobiegają one rozprzestrzenianiu się zapachów w lodowce. Ważne jest również to, że dzięki pojemnikom próżniowym nie zmarnujemy żywności a bezpiecznie przechowamy niedojedzone dania.